Вилоят бош санитария ходимининг буйруғига биноан карантин режимига ва чеклов чораларига риоя қилмаганлар маъмурий жавобгарликка тортиладилар.
«Қозоғистон Республикаси давлат чегарасидаги назорат-ўтказиш пунктлари орқали Евроосиё иқтисодий иттифоқи давлатлари ва Ўзбекистон Республикасидан келган одамлар COVID-19 лаборатория текширувидан ўтказилиб, 12 кунлик уй карантинига олинади. «Тенгизшевройл« МЧЖдан келган, у ерда вахта тартибида ишлайдиган фуқаролар эса карантин стационар касалхонасида 2 кунгача изоляция қилинади.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ Туркистон вилоятида карантин чеклови 8 июньга қадар узайтирилганини хабар қилгандик.
Муаллиф: Айнур Ақбаева